Titus Brandsma, stadsheilige Oss, 31 juli
Op 31 juli werd Titus Brandsma Carmeliet (1881-1942) op feestelijke wijze benoemd tot stadsheilige van Oss. Titus heeft een groot deel van zijn leven in Megen en Oss gewoond, gestudeerd en gewerkt. Hij heeft zich ingespannen voor de ontwikkeling van de Osse gemeenschap. Hij was actief als hoofredacteur van dagblad “De Stad Oss”, medeoprichter van de bibliotheek en grondlegger van het middelbare onderwijs in Oss. Daarom werd hij in 2015 benoemd tot ereburger van de gemeente Oss. Op 15 mei van dit jaar is Titus Brandsma door de paus heilig verklaard. Op verzoek van beide pastoors en met instemming van het gemeentebestuur is hij nu ook benoemd tot stadsheilige.
De feestelijke H. Mis werd gehouden met bisschop Gerard de Korte en pastoor Tom Buitendijk als voorgangers. Diverse genodigden waren aanwezig en de zang werd verzorgd door een groot projectkoor en een groep cantors. Ook het gilde luisterde de dienst op, heel fijn om in zo’n volle kerk te mogen optreden.
Na de H. Mis werd op het kerkplein de gebruikelijke vendelgroet gebracht voor de kerkelijke en wereldlijke hoogwaardigheidsbekleders. Vendelier Ad Ketels begeleid door Grietje van Schijndel en Hans Pennings tamboers konden een talrijk publiek laten genieten van een mooie afsluiting van de viering.
Terug